Tööstusrobotid

Tööstusrobotid aitavad tootmist optimeerida ning vajadusel toodete mahtu või sortimenti suurendada.

  • Soovid tootmiskulusid vähendada?
  • Soovid tõsta oma tehase tootlikkust?
  • Kas tunned, et tootmise kvaliteet on ebaühtlane?

Kui vastasite mõnele küsimusele jaatavalt, siis võtke meiega ühendust ning vaatame koos, kuidas saame teie tootmise arengule kaasa aidata.

tööstusrobotid

Tööstusrobotid on sinu tootmise tulevik

Tulevikutehased on suuresti seotud tootmisrobotitega, kus tänu digitaliseerimisele on võimalik vähendada tootmiste seisakuid, ebaefektiivseid töötunde ning muid ettenägematuid tootmist takistavaid olukordi. Roboteid on võimalik tööle panna nii iseseisvalt kui ka koostöös inimestega- see sõltub suuresti tootmisprotsessi keerukusest ja valdkonnast. Mõnel juhul on inimfaktor roboti töö kõrval oluline. 

Tööstusrobotite tüübid

Pakume erinevaid tüüpi tööstusroboteid, mis vastavalt ettevõtte spetsialiteedile, aitavad tootmist automatiseerida.

  • Universaalsed tööstusrobotid - kõige levinum tööstusroboti liik, mille eeliseks on universaalsus, kiirus ja võimekus. Pakume nii ABB kui ka KUKA roboteid.
  • Koostöörobotid (Cobot) - sellist tüüpi robotid on võimelised töötama koos inimestega. Nende suureks eeliseks on lihtne integreerimine ja seadistamine.
  • Lineaar-robotid - lineaarajamitega konstrueeritud manipulaator, mida iseloomustab suur tööraadius, kandevõime, kiirus ja täpsus. Samuti on võimalik kokku hoida põrandapinna kasutust. Sellist laadi robotid on ka teistega võrreldes odavamad.
  • SCARA- ja paralleelrobotid - kiired ja täpsed robotid, mida kasutatakse tavaliselt erinevates pick-and-place rakendustes.

Robotid on hea lahendus ka väiketootmises

Tööstusrobotid on muutunud odavamaks ning seeläbi kättesaadavad ja jõukohased ka väiketööstustele, kellele varem tööstusrobotitesse investeerimine kasumlik ei olnud.

Investeering tööstusrobotisse võib ennast ära tasuda juba 2 aastaga ning aidata tootmist laiendada ning toodete sortimenti suurendada. Tööstusrobotid on paindlikud ja kasutajasõbralikud, mille peamine eesmärk on tootmise kulude vähendamine, näiteks inimtööjõu arvelt. Nii on võimalik ressursse otstarbekamalt kasutada.

Tööstusrobotite peamised kasutuskohad

Tööstusroboteid saab rakendada pea igas tootmisvaldkonnas. Allpool on nimekiri kõige levinumatest tegevustest, mida robotite abil on võimalik automatiseerida. 

 

  • Pakendamine, palletiseerimine ja komplekteerimine - sageli käsitletakse tooteid mitu korda enne lõplikku tarnimist, mis on ajakulukas protsess. Tööstusrobotid, aga suudavad korjata ja pakendada väga täpselt, ka suurel kiirusel.
  • Toodete montaaž - robotid võtavad üle rutiinsed ja üksluised kokkupaneku etapid, mille tulemusena suureneb tootlikkus ja väheneb maksumus.
  • Tööpinkide teenindamine - pinkide teenindamisel kasutatavad tööstusrobotid aitavad automatiseerida toorikute ja valmisdetailide vahetuse. 
  • Mehaaniline lõikamine, lihvimine, krassi eemaldus ja poleerimine - uue ajastu tööstusrobotitel on võimekus ka keeruliste operatsioonide automatiseerimiseks.
  • Liimi või hermeetiku pealekandmine - antud valdkonna puhul, on tööstusroboti peamine eelis ühtlane toote kvaliteet, ka suurema tootlikkuse juures.
  • Keevitamine - kaar- või punktkeevituse teostamine robotite abil aitab säästa tööliste tervist, suurendada tootlikkust ja parandada toote kvaliteeti.

Tööstusrobotite lisaseadmed ja -võimalused

Roboti edukaks integreerimiseks on sageli tarvis lisaseadmeid. Meie pakume kõikvõimalikke lahendusi robotite kasutusvõimaluste suurendamiseks. 

Hea meelega aitame kõiki huvilisi uute lisaseadmete kasutuselevõtuga ning integreerimisega. 

Meie lisaseadmete tootevalikus on:

 

  • Haaratsid - projekteerime ja valmistame robotile vajalikud tööriistad ja haaratsid.
  • Konveierid - erinevat tüüpi konveierid seadmete ja robotite teenindamiseks või lihtsaks kaupade liigutamiseks.
  • Masinnägemise lahendused - kasutatakse eelkõige kvaliteedikontrolliks ja tööprotsesside juhtimiseks.
  • Rakised ja tootmislauad - projekteerime detaili paigalhoidmiseks vajalikud rakised ja koostelauad.
  • Turvalahendused - integreerime oma lahendustesse laserskannerid või paigaldame turvapiirded.
  • Roboti siirdemoodul -  tööstusrobot paigaldatakse lisateljele, mis suurendab oluliselt roboti haardeulatust ja rakendusvõimalusi.

7-sammuline protsess, mida tööstusrobotite integreerimisel rakendame

Oleme aastate jooksul, erinevaid projekte tehes, palju õppinud ning mõtleme jätkuvalt sellele, kuidas saada veel paremaks koostööpartneriks. Oma teekonna jooksul oleme välja töötanud 7-sammulise protsessi, mis toob suure tõenäosusega meie klientidele parima tulemuse.

 

Kontakti loomine - kohtume ning tutvustate meile oma tootmist, mille käigus õpime teie valdkonda ja turgu tundma.

Tootmisprotsessiga tutvumine - vaatame üle tootmisetapi, mida soovitakse robotitega automatiseerida ning kogume esialgse info, mille põhjal hakkame lahendust välja töötama.

Projekti kaardistus ja lähteülesande koostamine - määratleme projekti puudutavad pisidetailid ja mõtleme kogu tootmisetapi algusest lõpuni läbi. Seejärel kaardistame erinevad detailid ja koostud, ning valime välja roboti tüübi ja mudeli. Tulemusena sünnib dokument - lähteülesanne, mille alusel koostame pakkumise. Vajadusel koostame ka esialgse eskiisi või simulatsiooni.

Projekteerimine - järgmise sammuna loome automaatika ja mehaanika projektid, mille käigus projekteerime haaratsi ja koostame robotist 3D mudeli. Seejärel loome roboti programmi ja koostame tootmisprotsessi simulatsiooni. Projekteerimise viimase sammuna tutvustame simulatsiooni teile ja vajadusel viime sisse veel viimased muudatused.

Seadmete ehitus ja testimine - püstitame roboti ja vajalikud lisaseadmed oma tootmisruumidesse. Programmeerime roboti ning testime kogu süsteemi teilt saadud detailidega. Lisaks töötame läbi erinevad stsenaariumid veendumaks süsteemi töökindluses.

Seadme(te) paigaldamine - paigaldame roboti teie tootmisesse ning vajadusel integreerime seadme teiste tootmisliinide osadega. Paigalduseks valime sellise viisi ja hetke, et tootmisprotsessi võimalikult vähe häirida või katkestada.

Uue seadme kasutuselevõtt - roboti peenhäälestamine tootmisprotsessis, mille käigus seadistame roboti vastavalt tootmiskiirusele ja veendume süsteemi ohutuses.

Töö üleandmine - viimase sammuna koolitame operaatorid, esitame vajaliku dokumentatsiooni ja kasutusjuhendi, et edasine töö tootmises sujuks valutult.

Mis saab edasi?

Kui meie poolt on projekt valmis, üle antud ja töötajad koolitatud, siis olete valmis iseseisvalt uue roboti ja süsteemiga töötama. Vajadusel aitame ning nõustame, ka pärast projekti üleandmist. Igale meie poolt ehitatud seadmele saame pakkuda ka kaughaldust. See tähendab, et väiksemaid programmi muudatusi ja täiustusi saame teha distantsilt. Sedasi on murekohad kiiresti kõrvaldatud ja töö saab jätkuda.